Bodoki Károly előtt tisztelegtek vízügyi szakemberek december 10-én, halálának évfordulóján. A vízépítő mérnök emléktáblájánál Lúczi Gergely, a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kövizig) igazgatója és Schriffert András, Bodoki Baráti Kör tagja helyezett el koszorút.
A Kövizig honlapján azt írták: minden évben december 10-én emlékeznek a Körösök vidékének kiemelkedő vízépítő mérnökére, akinek öröksége a mai napig meghatározza a térség vízgazdálkodását.
Hangsúlyozták: a Bodoki család tagjai közül négyen is neves mérnökké váltak, tevékenységük méltó módon kapcsolódik a reformkor kiemelkedő mérnökeinek, Huszár Mátyásnak, Beszédes Józsefnek és Vásárhelyi Pálnak a munkásságához. A koszorúzáson Bodoky Károly apja, Bodoky Mihály, testvére, Bodoky Lajos és fia, Bodoki Kálmán munkássága előtt is tisztelegtek a jelenlévők.
A honlapon felidézték: Bodoki Károly mérnökként Gyulán élt, és már fiatalon felismerte, hogy szükség van a Körösök ártereinek szabályozására. Pályafutása során kidolgozta a Berettyó és a Körösök szabályozási terveit, ezzel a mezőgazdaság fejlődéséhez és az itt élő emberek életkörülményeinek javulásához is hozzájárult. Az általa kezdeményezett munkák révén ma a térség jelentős része védett az árvizekkel szemben.
„A vízügyi ágazat számára Bodoki Károly öröksége egyszerre példa és kihívás. A Körösök vízrendszere azóta is központi szerepet játszik nemcsak a helyi gazdaságban, hanem a környezetvédelemben és a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásban is. Bár a szabályozások eredményeként jelentős árvízvédelmi biztonságot értünk el, a vízhiány és az aszály egyre nagyobb problémát jelent a térségben” – fogalmaztak.