Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - 10 év színe-java a művelődési központban

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.KULTÚRA • 2024. október 30. 10:05
10 év színe-java a művelődési központban
Jubileumi kiállítása nyílt a Gyulai Alkotók Baráti Körének

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

10 év színe-java címmel nyílt jubileumi kiállítása a Gyulai Alkotók Baráti Köre tagjainak: Borbély Máriának, Keresztesi Franciskának, Papp Máriának, Patkás Irénnek és Bende Imrének október 29-én az Erkel Ferenc Művelődési Központban. 

Durkó Károly, a gyulai önkormányzat oktatási és kulturális bizottságának elnöke megnyitóbeszédében hangsúlyozta: a 2014 októberében megalakult, amatőr alkotókból álló csoport nagyon sokat fejlődött az elmúlt 10 évben, „a rengeteg munka, a nyitottság, és az a fajta szabadság, amivel a világot szemlélik, meghozta a gyümölcsét”.

Elmondta: a baráti kör tagjai számos hazai és külföldi alkotótáborban tanultak, Sarkadon, Kétegyházán, Békésszentandráson, Gyomaendrődön, Tiszakécskén, Kecskeméten, Mártélyon, valamint vajdasági, erdélyi, görögországi, montenegrói településeken. Több kiállításuk is volt az elmúlt években,  többek között Budapesten, Hódmezővásárhelyen, Kovásznán, Felsőbányán, Koltón, Szabadkán és Palicson.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

„A Gyulai Alkotók Baráti Körének tagjai megtanulták a színeken keresztül közvetíteni a nyitottságot; a zöld és a kék az élet, a pirosak és a sárgák az izgalmak, a fehér a sóhajtás, a béke, mindez együtt pedig a szabadság” – fejtette ki, hozzátéve, hogy az alkotók ezt „adják hírül” képeiken keresztül.

Kiemelte: az alkotásokban benne van a két világháború közötti gyulai alkotók és az itteni művésztelepesek üzenete is; és a plein air, az impresszionizmus, az absztrakt művészet hatása is felfedezhető a képeken.

Elhangzott: az alkotók olajjal, akrillal, akvarellel is dolgoznak, de az új technikákra is nyitottak, és a témáik is változatosak: tájképek, aktok, csendéletek is találhatók munkáik között.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Repisky Dániel, az Erkel Ferenc NKft. közművelődésért és rendezvényszervezésért felelős ügyvezetője úgy fogalmazott: a művelődési központban alkotó csoport nemcsak egy helyszínnek tekinti az épületüket, hanem a második otthonának. Hozzátette: intézményük számára az ilyen közösségek jelentik a „nagyobb családot”.

Felidézte: a baráti körnek 10 év alatt számos kiállítása volt a művelődési központban és a város más helyszínein. Kitért arra is, hogy a koronavírus-járvány idején, amikor zárva voltak az épületeik, a Gyulai Alkotók Baráti Köre volt az egyik olyan társaság, amelynek tárlata nyílt a Vigadó üveges körfolyosóján.

A csoporttal több pályázatnál is együttműködtek, és a tagok a két évvel ezelőtt elindított Gyulai Nyári Korzó programsorozatba is bekapcsolódtak: a Szent Miklós parkban nyaranta a járókelőkkel ismertetik meg a festés alapjait – ismertette.

A kiállítás november 29-ig díjtalanul látogatható a művelődési központban.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)