Gyulai Hírlap - Hazai győzelemmel zárkózik a dobogóhoz a gyulai serdülőcsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. május 04. 16:00
Hazai győzelemmel zárkózik a dobogóhoz a gyulai serdülőcsapat
Gyulasport NKft.–Gyomaendrődi NKSE 26-20 (15-10)

Az U17-es kézilabda-bajnokság 20. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Gyomendrődi NKSE korosztályos együttesét látta vendégül. A fürdővárosi gárda magabiztos játékkal tartotta Gyulán a győzelemért járó pontokat.

Gyulasport NKft.: Szalai N., Mészáros A. 8(2), Petruzsán S. 6(1), Tarkovács D. 6(1), Tarkovács R. 4, Szabó J. 2, Doktor Z. Csere: Komlósi S., Gál Cs., Leiszt N., Makra Z., Müller Sz., Pópity L. és Tóth R. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A gyulai keret kiválóan kezdte a tavaszt, hat győztes mérkőzéssel érte utol az élen álló riválisait. Prohászkáné Nemes Szilvia együttese az előző fordulóban pontokat hagyott karcagi ellenfelénél, a soros fordulóban közvetlen riválisa ellen szerette volna folytatni kiváló tavaszi menetelését.

A fürdővárosi együttes már a találkozó elején nagy iramot diktált, a huszadik percben már hatgólos előnyt harcolt ki magának. A vendégcsapat próbálta tartani a lépést, ám a kiváló kapusteljesítménnyel megerősített hazai keret egy percre sem engedte közelebb ellenfelét.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 4-2, 20. perc: 9-3, 25. perc: 12-6, 30. perc: 15-10, 43. perc: 20-12, 50. perc: 23-15, 55. perc: 23-20, 60. perc: 26-20.

A Gyulasport NKft. U17-es csapata továbbra is a tabella negyedik helyén áll, a következő fordulóban pedig a dobogón álló Mezőtúri AFC-Syngenta otthonában lép pályára.